Pod wieczór życia będą cię sądzić z miłości.św. Jan od Krzyża

11.02.2017   Aktualności

XXV Światowy Dzień Chorego w Diecezji Kaliskiej

Jesteście szczególnie ważną cząstką Kościoła. Ludzie chorzy są skarbem Kościoła – mówił bp Edward Janiak do chorych, niepełnosprawnych i starszych z okazji XXV Światowego Dnia Chorego.

Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Zgromadzonych na diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Chorego powitał ks. prał. Paweł Kostrzewa.

W homilii bp Edward przypomniał historię objawień Matki Bożej w Lourdes. Dalej kaznodzieja przypomniał dlaczego każdego roku, 11 lutego przeżywamy Światowy Dzień Chorego.

W czasie Mszy św. bp Edward Janiak i kapłani udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Po Mszy św. ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej zaprosił wszystkich na kawę i ciasto. Każdy otrzymał obrazek z wizerunkiem Papieża Franciszka pochylającego się nad chorym.

Eucharystię poprzedziła konferencja dla chorych, którą wygłosił ks. Artur Kułton, Kapelan Kaliskiego Szpitala. Chorzy mieli też okazję przystąpić do spowiedzi św. i adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Wraz z biskupem modlili się: ks. prał. Paweł Kostrzewa, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu, ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej, ks. Aleksander Nawrocki i ks. Michał Wysota, zastępcy dyrektora Caritasu, ks. Artur Kułton – Kapelan Kaliskiego Szpitala.

Organizatorem diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego była Caritas Diecezji Kaliskiej.