Już wielkim złem jest nie czynić żadnego dobra. św. Franciszek Salezy

06.01.2018   Aktualności

Wielotysięczny – pierwszy kaliski – Orszak Trzech Króli

Wielotysięczny –  pierwszy kaliski – Orszak Trzech Króli

Kalisz po raz pierwszy włączył się w dziesięcioletnią już tradycję organizowania w Święto Epifanii barwnych orszaków, które w radosny sposób pozwalają mieszkańcom uczestniczyć w przeżywaniu tajemnicy Objawienia Pańskiego.

Odzew mieszkańców naszego miasta przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ulice Kalisza wypełnił wielotysięczny kolorowy i radosny tłum, w którym można było wyczuć niezwykłą serdeczność i jedność. Uroczystość rozpoczęła Msza święta w parafii Świętej Rodziny na rogatce, której przewodniczył i kazanie wygłosił biskup pomocniczy Łukasz Buzun. Następnie orszak przeszedł ulicami miasta do Sanktuarium Świętego Józefa, gdzie przy stajence Trzej Królowie, z prezydentem miasta Grzegorzem Sapińskim na czele, złożyli dary Nowonarodzonemu dzieciątku. Spotkanie zakończyły wystawione przed Bazyliką jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13, połączone z koncertem i wspólnym śpiewaniem kolęd przez wszystkich zebranych, wraz z Lenartowicką Scholą i zespołem Sound of Heaven.