Już wielkim złem jest nie czynić żadnego dobra. św. Franciszek Salezy

26.05.2018   Aktualności

Jubileusz 100 - lecia obecności Sióstr Nazaretanek w Kaliszu

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Kaliszu świętowały 100-lecie obecności w tym miejscu.

Dziękczynienie rozpoczęto od Eucharystii, sprawowanej w parafii pw. Świętej Rodziny w Kaliszu, której przewodniczył Biskup Senior Stanisław Napierała. Obecny był również Biskup Senior Teofil Wilski, proboszcz i wikariusze tej parafii, a także zaproszeni kapłani. W uroczystości wzięły udział Siostry Nazaretanki, pracujące obecnie w Kaliszu, a także zaproszone Siostry, przedstawiciele Władz Miasta, wychowankowie Szkół Nazaretańskich, przyjaciele Kaliskiego Domu Sióstr.

W homilii Biskup Senior Stanisław Napierała przypomniał najważniejsze wydarzenia z historii funkcjonowania Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, wskazując przy tym na wytrwałość Sióstr w sferze przekazywanej: wiary, edukacji, wychowania i krzewienia postaw patriotycznych. Ksiądz Biskup dziękował także za posługę i pomoc Sióstr Nazaretanek udzielaną Diecezji Kaliskiej.

Po zakończonej Mszy Świętej Siostry i wszyscy zaproszeni goście przeszli do gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, aby tam kontynuować świętowanie. W kolejnych przemówieniach za dar Jubileuszu dziękowały: Matka Generalna, Siostra Prowincjalna, także przedstawiciele Władz Miasta i Kuratorium, przedstawiciele Rodziców Szkół Nazaretańskich  i Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Głos zabrał również obecny podczas uroczystości Pasterz Naszej Diecezji Biskup Edward Janiak,  podkreślając, że to Bóg chciał obecności Sióstr Nazaretanek w Kaliszu. Dalszą część uroczystości stanowił festyn w Kaliskim Nazarecie.