Pod wieczór życia będą cię sądzić z miłości.św. Jan od Krzyża

30.08.2019: Kuria Diecezjalna informuje

Zarządzenie Biskupa Kaliskiego dot. bicia dzwonów kościelnych w niedzielę 1 wrzesnia br. o godz. 14.00

Przychylając się do prośby Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Biskup Kaliski Edward Janiak zarządził, aby w niedzielę, 1 września br. o godz. 14.00 (przez 3 min.) biły dzwony kościelne w związku 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, co będzie stanowić wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.
W tym dniu o godz. 14 Prezydent RP wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije w Warszawie dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem Pamięć i Przestroga.

Najnowsze