Już wielkim złem jest nie czynić żadnego dobra. św. Franciszek Salezy

14.02.2017: Kuria Diecezjalna informuje

Wizualizacja w katechezie biblijnej - warsztaty dla katechetów

Wydział Katechetyczny zaprasza do udziału w warsztatach Wizualizacja w katechezie biblijnej prowadzonych przez Centrum Arrupe

Cel: Nauczenie stosowania metod dydaktycznych mających na celu uruchomienie wyobraźni ucznia, aby widział biblijne wydarzenia w ich najbliższym kontekście oraz poznał lepiej realia, jakie towarzyszyły scenom z życia Jezusa i zrozumiał sens biblijnego przesłania. Ponadto zapoznanie uczestników z metodami wizualizacji treści biblijnych dotyczących owoców Ducha Świętego.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy będą pracowali nad wydarzeniami, jakie miały miejsce w świątyni jerozolimskiej oraz w Kafarnaum, umiejscawiając je na makietach i planach. Ponadto poznają inne formy wizualizacji treści, takie jak teatr cieni, kostium, rysunek, scenografia, panorama.

Adresat: Nauczyciele religii uczący w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i licealnych.

Czas trwania: 6-8 godz. dydaktycznych z dwiema przerwami: 10:00-15:30

Koszt: 60 zł udziale co najmniej 20 osób.

Maksymalna ilość uczestników: 30 osób.

Terminy szkoleń: 10 czerwca lub 30 września.

Miejsce: Kuria Diecezjalna w Kaliszu, ul. Widok 80-82

Osoba prowadząca: o. Wojciech Żmudziński SJ - teolog biblijny, pedagog, dyrektor Centrum Arrupe.

Zgłoszenia na adres e-mailowy wk@diecezja.kalisz.pl do 31 marca br.

ks. dr Jarosław Powąska